İksaş İzmir Kireç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
0232 360 12 42

     
 
   
   
     
     
 
 

1982 yılında UYAROĞLU ve İŞLER aileleri tarafından 3 adet yamaç tipi fırınla kireç üretimine başlamıştır. Daha sonra artan bölgesel kireç ihtiyacını karşılayabilmek için eski fırınlarının yerine 3 adet yeni ve teknolojik fırınlar inşa ederek toplam 300 ton/gün kapasite ile kireç üretimine devam etmiş, 1991 yılında şirket olarak SİVRİ ailesine katılmıştır. Bu birliktelik uyum içerisinde sürdürülmektedir.

İksaş bünyesinde bulunan üç adet çelik gövdeli fırınla kireç üretimi gerçekleştirmektedir. İksaş 'ta parça sönmemiş kireç ve sönmüş torba toz kireç olmak üzere iki ana ürün üretilmektedir.

İksaş standartlara uygun kireç üretimi gerçekleştirmek için fırınlardaki otomasyonun yanı sıra kalitesini muhafaza edebilmek için her türlü kireç analizinin yapılabildiği modern laboratuarında üretilen kireçlerin günlük kalite analizleri yapılmaktadır.TSE kalite standartları laboratuarımızda uygulanmakta ve TSE tarafından her yıl denetlenmektedir.

Kireç üretiminde, hammadde olarak kullanılan kireçtaşı kaliteyi belirleyen en önemli unsurlardan biridir. İzmir Belkahve bölgesinde bulunan İksaş en kaliteli kireçtaşlarının bulunduğu yerde kurulu olduğu için kireç kalitesinde rakiplerinden bir adım önde gitmektedir.

İksaş'ın yanı sıra bölgede bulunan diğer kireçtaşı üretim tesisleri İksaş'a hammadde temini konusunda geniş alternatifler sunmaktadır.

 
 
     
     
     
 

İksaş İzmir Kireç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Adres : Kavaklıdere Mah. 9501 Sk. No:34 Bornova-İzmir   Tel: (232) 360 12 42   Faks: (232) 360 10 83   E-Mail : info@iksas.com.tr